Dünyada hükûmetler tarafından oluşturulmuş kurum ve otoritelerden Goe Ürünlerinin almaya hak kazandığı Ürün Kalite Belgeleri ve Geçerlilik Sertifikalarını inceleyebilirsiniz.

 

 

Good Environmental Choice – İyi Çevre Seçimi Avustralya

2000 yılında mimarlar, satın alma uzmanları ve tüketicilerin daha iyi seçim yapabilmeleri ve yaşanan çevreyi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için oluşturulan kurum, Eko-Etiketlemede geçerli ISO 14024 ilkelerine tabiidir. Çeşitli ürünlerin GECA sertifikasına hak kazanması için sıkı denetim standartları geliştirmiştir.

 

 

 

Canadian Food Inspection Agency – Kanada Gıda Denetim Ajansı 

Kanada Hükûmetinin birimi olan Kanada Gıda Denetim Ajansı, Gıda güvenliğine yönelik risklerin azaltılması ve insanların sağlığını koruma yolunda programları ve tasarıları geliştirmektedir. CFIA, sanayiciler, federal kurumlar, eyalet ve belediye kuruluşları ile işbirliği ve ortaklık içerisinde; gıda ve hayvandan insana geçen hastalıklarla ilgili önlenebilir sağlık riskleri üzerinde çalışmaktadır.

 

 

Goe Ürünleri, Avustralya Pestisitler ve Veteriner İlaçları otoritesi tarafından “kötü kokuları giderici” onaylı.

Australian Pesticides and Veterinary Medicines Authority – Avustralya Pestisitler ve Veteriner İlaçları Otoritesi

APVMA, tüm tarım ve veteriner kimyasalları içeren ürünlerin Avustralya pazarına kaydedilmesi ve merkezleştirilmesi için 1993 yılında kurulmuştur ve Avustralya devletinin yasal otoritesidir. APVMA’nın her eyalet ve bölgede kendi kayıt sistemi vardır. APVMA daha önce Ulusal Kayıt Yetkilisi (NRA) olarak biliniyordu.

 

 

SA Water – Güney Avustralya Şu Şirketi

Güney Australya Hükûmetine aittir. 2 milyon insana dünya standartlarında su hizmeti sunmaya çalışan kurum, sudaki maddeleri ayrıştırarak insan kullanımı için zararsız su elde etmek ve en uygun hale getirmek için çalışmalar yapmaktadır. 1994 yılında Meclis yasaları ile kurulmuş olan SA Water, drenajdan operasyonlarından, güvenli su içmek için tüm projelere kadar bir çok şeyi yönetmektedir.

 

 

Western Australian Water Corporation – Batı Avustralya Su Şirketi

Batı Avusturalya Su Şirketi devlete bağlıdır ve ülkenin su bakanlığına karşı sorumludur. Kurum, gelecek için yaptığı planlamaların haricinde atık su ve drenaj hizmetleriyle yüz binlerce eve ulaşmıştır. İşletmelerin ve çiftçilerin ana tedarikçisidir ve çiftliklerde kullanılmak üzere toplu su temin etmektedir. 15 milyar doları aşan iş hacmi ile su kaynağı, atık su, drenaj altyapısı ve sulama kaynakları sağlayan kurumun 2.500’ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

 

 

Goe Ürünleri, Avustralya Karantina Teftişi Servisi tarafından “et ithalatı yapan işletmelerde drenaj temizleyici olarak kullanılmak üzere sertifikalandırılmıştır. (Kategori 1 – Tip A Genel Temizleyici)

Australian Quarantine Inspection Service (AQIS) – Avustralya Karantina Teftiş Servisi

AQIS Avustralya Devlet Kurumudur. DAFF Biyogüvenlik adı altında faaliyet gösteren kurum, Ziraat ve Su Kaynakları Bölümünde de etkin role sahiptir.
Avustralya’nın son derece elverişli doğasında bitkiler, hayvanlar ve insan sağlığının devamlılığını sağlamak ve her ürünün ihracat pazarlarındaki durumunu korumak için kontroller uygulamakta ve denetimler gerçekleştirmektedir. Avustralya sınırlarında bulunan karantina kontrolleri, tarım arazileri ve yaşanılan çevreyi egzotik haşerelerden korumak ve hastalık riskini en az indirgemek için uzman Federal kolluk görevlileri ile denetimini yapmaktadır.

 

 

Agri-Food & Veterinaty Authority of Singapore (AVA) – Singapur Tarım-Gıda ve Veteriner Otoritesi

Singapur’da güvenli gıda, sağlıklı hayvanlar ve bitkiler için çalışmalarını sürdüren AVA, bu konuda etkili role sahiptir. Aynı zamanda agroteknoloji ve tarımsal işletmeler için destek ve rehberdir. 1960 yılında oluşan kurum, ISO / IEC 17025 SAC-SINGLAS AKREDİTASYON ÖDÜLÜ sahibidir.

 

 

Sydney Water Corporation – Sydney Su Şirketi

Güvenli içme suyu sağlayan ve atık su arındırma sektöründe hizmet veren kuruluş, nehirleri ve plajları temizleyerek toplum sağlığını güvenle korumaktadır.

Geri dönüşümlü su sağlamak ve yağmur suyu işlemek gibi iş alanları bulunmaktadır.

 

 

Çevresel Seçim Programı  dahilinde ECOLABELLİNG tarafından oluşturulmuştur. Tüketicilerin hizmetleri ve çevreye daha az zarar veren ürünlerin belirlenmesine yardımcı olan kurum, 300’den fazla iş dalı ile 1988 yılında Kanada Hükûmeti tarafından kurulmuştur.

Temmuz 2013 yılında 7000’den fazla marka ve şirket 122 EcoLogo standardı içeren EcoLogo sertifikalarının sahibi olmuştur.

EcoLogo logosu taşıyan ürün ve hizmetler, üçüncü taraf denetçileri tarafından sıkı çevre standartlarını karşıladığını garanti etmektedir.