Blog

Goe Markası ve Ürünleri Hakkında Elif Gençcan ile Röportaj

Goe markası ve ürünleri hakkında detaylı bilgiler içeren PetGazete.com’un Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirdiği Elif Gençcan Röportajı.

Öncelikle firmanızdan bahsedermisiniz? Goe ne zamandır, piyasaya hangi ürünleri sunuyor?

Firmamız 2015 yılında GoeAustralia ile distribütörlük anlaşması yaparak Avrupa, Asya, Uzakdoğu bölgeleri alarak GoeTurkey‘i kurmuştur. Şu an piyasada Goe Pet Ürün grubu ile hizmet vermektedir.

 

Hangi evcil hayvanlar için ürünleriniz mevcuttur. Ürünlerinizden biraz bahseder misiniz?

Evcil Hayvanlarımızın hemen hepsini kapsayan ürün skalamız mevcuttur. Sadece su grubumuz henüz Türkiye’de bulunmamaktadır.

Türkiye’de bir ilk olan markamız; pet grubundaki tüm can dostlarını ve sahiplerinin hayatlarını kolaylaştıran, hijyen sağlarken hayatlarına konfor katan pratik ürünlerdir. Ürün çeşitlerimiz; Kedi, Köpek, Küçük hayvanlar (hamster, tavşan vs.) ve tüm kuş türevlerinden oluşmaktadır.

 

Goe Ürünlerinin etkileri ve faydalarından bahseder misiniz?

Goe Ürünlerini iki gurupta toplayabiliriz.

1)Pet Goe Clean Serisi

Bölgesel temizlik için kullanılabilen, bakteri ve mikropları %99.99 yok eden, hijyen sağlayan doğal ürünlerdir. Goe temizlik ürünü, temizleme yapılan alanda sürekli olarak çalışmaya devam eder. Dışkılama, idrar, kusma, işaretlemede etkindir ve tekrarlamayı engeller.

2)Pet Goe Odour Gone Serisi

Odour Gone serimizin iki görevi vardır, problemli bölgeye sıkıldığında kokuyu hızla yok eder.

İkinci vazifesi Pet Clean Serisi ile temizlik yapıldıktan sonra temizlenen noktaya sıkılarak kalıcılığını arttırır ve evcil hayvanın aynı noktaya tekrarlamasını engeller.

 

Ürünlerinizin Evcil hayvanlara veya sahiplerinin sağlığına herhangi bir zararı var mı, çevreye olan etkisi nedir? Bu konuyu biraz detaylı açıklar mısınız?

Goe; doğal ortamda şeker kamışının fermente olmasıyla oluşur. Yoğurt, peynir ve turşu gibi…

Bitkisel ve doğal bir ürün olması sebebiyle suya, toprağa, doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermez. Yan etkisi yoktur. Ekosistem açısından gelecek nesiller için mükemmel  ve etkili bir ürün gurubudur.

 

Ürünlerimizin pazarlamasını hangi kanallardan yapıyorsunuz?

5-Ürünlerimizin ilk tanıtımı websitesi ve sosyal medya aracılığı ile yapılmıştır. Sonraki aşamada yurtiçi fuarlarına katılınmıştır. Zaman içinde kullanılan ürünlerimizde oluşan müşteri memnuniyetleri sayesinde piyasada aranılan bir ürün olmuştur. Aralık 2017 yılı itibari ile Lepus Pet firmasıyla Ana Bayilik anlaşması yapılarak Türkiye genelinde pet mağazalarına girmeye başlamıştır.

 

Önümüzdeki 5 yıllık süreç için pet sektörü hakkında neler söyleyebilirsiniz?

6-Her geçen gün ülkemizde hayvanlara verilen değer artmaktadır. Bununla beraber hızla gelişen ve yayılan bir sektör oluşmaktadır. Yapılan birçok ar-ge çalışmaları ile daha gelişecektir.

 

Goe’nin sahip olduğu belgelerden bahseder misiniz?

Goe birçok uluslararası belgeye sahip ve bazı konularda ödül almış bir firmadır.

– Helal Sertifikası

– Good Environmental Choice Australia Licence

– Canada Food Inspection Agency

– Australian Quarantine Inspection Service

– Good Environmental Choice Kanada

– AVA (Agri-Food&Veterinary Authority of Singapore)

– SA Water (Australian Water Corporation)

– APVMA (Australian Pesticides&Veterinary Medicines Authority-Deodorizing)

– Karbon Gezegen Ödülü

Goe Felsefesi; daha temiz, daha yeşil bir gezegene teşvik etmek için yapabileceğin en iyisini yapmaktır, der.

 

Goe ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyor mu? Fuar deneyimlerinizden biraz bahseder misiniz?

Goe bir Avustralya markası olması sebebiyle bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası fuarlara katılmıştır. 2015 yılı birleşimi ile birlikte GoeTurkey 4 adet ulusal fuara katılmış olup bu yıl içerisinde yurtdışı fuarlarına katılmayı planlamaktadır.

 

Sizin okurlarınıza iletmek veya söylemek istediğiniz herhangi bir şey var mı?

Ürünlerimiz alışılmışın dışında olup hayvanların doğasına uygun üretilmektedir. Bu noktada bizi farklı kılan tüm ürünlerimizin doğaya, ekosisteme, hayvanlarımıza insanlara zarar vermeyen hatta onları koruyan ürünler olmasıdır.

Goe doğal ürünleriyle teknolojiyi takip ederek müşteri memnuniyetini arttırma çabasındadır. Ar-ge çalışmalarımız daha da gelişmek için sürekli devam etmektedir.